Οι απευθείας μεταδόσεις από τη Metropolitan Opera της Νέας Υόρκης, που διοργανώνει και παρουσιάζει στην Πρέβεζα το Δημοτικό Ωδείο Πρέβεζας «Σπύρος Δήμας» και ο Δήμος Πρέβεζας, συνεχίζονται το Σάββατο 6 Ιανουαρίου στις 8μμ με την όπερα “Nabucco” του Giuseppe Verdi.
Ο βαρύτονος George Gagnidze θα είναι στο ρόλο του βασιλιά Nabucco (Ναβουχοδονόσορ) ενώ η σοπράνο Liudmyla Monastyrska έχει το ρόλο της κόρης του Abigaille.
Το εισιτήριο κοστίζει 8,00 ευρώ (το μαθητικό 4,00 ευρώ)
![](https://lefkadazin.gr/wp-content/uploads/2024/01/414983679_882340273583626_6093468336269918140_n.jpg)