Στα πλαίσια των “Ημερών Λευκάδιου Χερν” που θα γίνουν από τις 24 ως τις 28 Ιουνίου, θα πραγματοποιηθούν δωρεάν εργαστήρια Sumi-e με την εικαστικό και πρόεδρο του Ελληνο-ιαπωνικού Συνδέσμου, Ντίνα Αναστασιάδου.
Η ιαπωνική ζωγραφική με μελάνι ή sumi-e είναι η ενσάρκωση της ιαπωνικής αισθητικής. Χρησιμοποιώντας απλό μαύρο μελάνι και προσεκτικά επιμελημένο λευκό χώρο, το sumi-e αποτυπώνει τη διαχρονική ομορφιά και την πολυπλοκότητα του φυσικού κόσμου.
Δηλώστε συμμετοχή στο τηλ. 26450-22620
Παιδικό : Τρίτη 27 Ιουνίου 2023, ώρα 11.00
Ενηλίκων : Τετάρτη 28 Ιουνίου 2023, ώρα 11.00
![](http://lefkadazin.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΑΦΙΣΑχερν.jpg)